HAKAN SUSUZ kişisel sitesi

    • Aydınlanma , kendini sözcük sözcük anlatabilmekle başlar.
Üyelik Girişi
İçindekiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret83310
Hava Durumu
Oyunculuk

Bir Silgeç Gibi Kullanma Gözlerini

Bir Silgeç Gibi Kullanma Gözlerini


Karanlık bir ağustos gibiydi yüzün.Elindekini kendisiymiş gibi okurken , bir Murathan Mungan kitabından daha fazla kendi halindeydin.
Daha o gün anlamıştım senin buralardan olmadığını.
Yüzünün kederini bir silgi gibi görürken,silgeçten daha marifetli gözlerinin de desteğiyle , gözünün görmediğini kulaklarında duymazdan geliyordu.Senin olmayanın senden daha fazla değeri yok gibiydi.Hiçbir zaman, her zamanki gibi olmayan bir her zamankin vardı senin.

Hangi noktalama işaretini hangi cümlenin sonuna konduracağımızı bulamayınca başlamıştı ihanet.Tekerrürden gevişe geçiş süreciydi belleğin affetmediği dil yaraları.Sözcükler öyle başıboş,bir telefon ahizesinden girip diğerinden çıkıyordu.Dakikaların karı bize , hesaplaması ise Türk telekom'a kalıyordu.

Kandil gecelerinin floransan ruhsuzluğuna ay ışığı akşamlar dileyip çocukluğuma kaç kilometre kaldığını bilmek istiyorum artık.(yadırgama anlattıklarımı,zira beni sana getiren cebi bilyelerle dolu bir çocukluk hayaliydi)
Biliyor olmanın yalnızlığını ancak bir bilen anlardı.İnsanların neye baktığını değil neyi gördüğünü bilmek ne demektir bilirsin sen de.
Bilmeyi en çok sende sevdim desem...

( Türk filmlerinden kalma geçmiş zaman buğusuyla uyuyup kalmak isterdim döl yatağında anne, bir doğum sancısı lazım artık bana)
Seri sonu indiriminde bir mutluluktu umutlu olmak.Kamyonet lastiğini ‘belki lazım olur' mantığıyla alan bir ev hanımı gibi , törpülenmiş ve eti çekilmiş bir dişti umutlu olmak..
Eski çamları cam bardak olmuş , kırk yıl hatırsız kahveleri fincanlarıyla, balkonlarından halı yerine hayal kırıklıkları silkeleyen teyzeler...
Söyler misin lütfen ;
kimin düşünü yaşıyoruz biz , düş'erken.

Dudaklarının ucunda fildişi bir gülümseme ve seni sevmeyen ölsün makamında sözler kulaklarında.Darası çıkınca geriye posası kalan bir hayat ve kırmızı bir kordelayı namus diye bele dolamak...
Bir genç kızın sancı efektleri yani, sende olmayan.
Yokluğunu hissetmeyene varlığını vermeyen.İçinden geçeni içi geçmeden bilen, bildiren , yüreği kompartıman ve gözleri silgeçten bir kadınsın sen.

Yaşayacaklarını önceden söylüyorum ki daha nelere şaşıracağını merak et.
Hem unutma , küçük yalanlar sevgililer içindir.


Hakan SUSUZ
1998 İzmir