HAKAN SUSUZ kişisel sitesi

    • Aydınlanma , kendini sözcük sözcük anlatabilmekle başlar.
Üyelik Girişi
İçindekiler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret84079
Hava Durumu
Oyunculuk

bir KULUnu çok sevdim

 İnternet Sayfasındaki özgeçmişinde Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız'dan  :1954 Kulu doğumlu, İlk ve Orta öğrenimini Kulu'da yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesinde, Doktorasını ise Selçuk Üniversitesinde yaptı. Devlet Yabancı Diller Merkezinde 1 yıl yabancı dil eğitimi aldı, 6 Çocuk Babası Belediye Başkanı Seçilmeden önce Kulu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Görevini yürütmekte idi, diye bahsediliyor. (resimde ayakta olan fakat  dik durmayan)

İsveç'in 9 milyon nüfusunun içinde "İsveç'te kalabalık bir Kululu toplumu yaşamakta olup" diye gurbetçinizi tarif etmek, ziyarete gelen İsveç başbakanını misafir ederken el pençe divan durmak, Türkiye Cumhuriyetinin bir belediye başkanına kesinlikle yakışmıyor sayın başkan.

Geçmişi sadece MÖ 800lü yıllara dayanan , 1523 te kralı tarafından ancak bağımsızlığını ilan etmiş olan, halen de anayasal monarşi krallıkla yönetilen bir ülkedir İsveç.Siz de o ülkenin yöneticisini, Kulu halkını temsil etmeniz gereken o koltuğa bir güzel oturtup ayakta o şekilde bekleyen başkan durumundasınız.İlçesiniz Kulu ise ; tarihinde Cilalı Taş, Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit, Frig, Galat, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerini yaşamıştır. Kulu adını göçebe bir toplumun lideri olan kulubey' den almıştır. Kuluboğlu Mustafa Bey ve beraberinde getirdiği aileler 1600'lü yıllarda Afyon Karabağ dolaylarından kaçak olarak gelerek Kulu'yu kurmuşlardır. Yani 1523 yılında kralı bağımsızlık ilan ederkeneee Kulu zaten kuruluvermişti.

İsveç'i olduğu yerde bırakıp sayın başkanın özgeçmişinde ilgimi çeken bir noktaya değineyim :"yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesinde" yaptı derken mezun olduğu bölümü neden yazamıyor? Atatürk Üniversitesi İslam İlimleri Fakültesi mezunu olmak utanılacak, eziklik ya da eksiklik hissedilecek bir durum değil kesinlikle.Bir belediye başkanının liyakat özelliklerine bakılınca da belediye başkanı olmak için yeterli bir eğitime sahip değildir bence.


Haberin aslı :
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11482035.asp?gid=229

Hakan SUSUZ
İzmir 2009


Yorumlar - Yorum Yaz